Paket Servis Programları

Paket Servis Programları İle Artık Müşteri İlişkileri Daha Güçlü

Her işletmede müşteriler ile iyi bir iletişim kurabilmek ve onları tanıyarak, onlar için daha özel hizmet verebilmek önemlidir. Birçok işletmede müşteri ile kurulan bağlantıda direkt olarak ürünün satışı yapılır veya kurumsal olarak iletişim kurularak, müşterinin isteklerine ve sorunlarına cevap verilir. Ancak restoran ve kafeterya gibi işletmelerde müşteri ilişkileri iç siparişler veya paket servis siparişler gibi noktalarda daha güçlü bir şekilde kurulur.

Müşteri işletme içi sipariş verdiği sırada garson, kasiyer, mutfak elemanları veya işletme sahibinin güler yüzlü olması ya da ilgi göstermesi müşteri ilişkisini güçlü bir hale getirmektedir. Paket sipariş hizmetlerinde ise özellikle telefon sırasında müşteri ile kurulan iletişimde ve servisin teslim edilmesi sırasında kurulan iletişimde güçlü bir yapı bulunmalıdır. İşte bu güçlü yapı açısından da GoPOS paket servis programları işletmenize büyük bir katkı sağlayacaktır.

Paket Servis Programları Ve Müşteri İlişkileri

Normal koşullarda her işletmede olduğu gibi paket servis siparişi verilmesi için müşteri web sayfası veya telefon üzerinden iletişim sağlayarak sipariş geçer. Online siparişlerde GoPOS paket servis programları müşteriyi ilk işleminde yani ilk siparişinden itibaren sisteme kaydeder. Sonrasında müşteri her siparişini verdiğinde, restoran adisyon sistemi dahilinde bulunan bu yazılım, kayıtlı bilgileri kullanarak, öncelikle işletme içerisinde mutfak bölümüne sonrasında kasa bölümüne aktarım gerçekleştirerek, sonrasında hazır olan paketin müşteriye ulaştırılması için sistemde bulunan bilgileri kullanır. 

Servis otomasyonu telefon üzerinden gelen çağrıları direkt olarak uygulamaya aktarmak için yine GoPOS tarafından geliştirilmiş Mobil Caller ID yazılımından faydalanır. Bu yazılım gelen çağrıyı uygulamaya aktarır ve uygulamada görülen numara bağlantısıyla müşterinin adı, soyadı, adresi, daha önce verdiği siparişler ve ödeme yöntemleri gibi noktalar rahatlıkla görülebilir. Bu sayede müşteriye sorular sorularak, sipariş için genel bilgiler her seferinde talep edilmeden, hızlı bir şekilde müşteriye dönüş sağlanarak paket servis ulaştırılır. Üstelik yazılım cafe restoran pos sitemi içeriği sayesinde mobil ödeme ve kartla ödeme gibi işlemler açısından da kolaylıklar sağlar.

Sistemin bu şekilde çalışması ile birlikte cafe yazılımları müşteri ilişkileri açısından sağladığı hızlı hizmet kalitesi ile büyük bir artı sunmaktadır. İşletme tarafından tanınmış olan müşteri, sistemde kayıtlı bulunduğu için hızlı ve pratik bir sistemde hizmet alarak, müşteri memnuniyetini en yüksek seviyede hisseder. İşletme sahibi müşterinin sürekliliğini ve sipariş kapasitesini net bir şekilde gördüğü için küçük ikramlar, hediyeler ve indirimler gibi fırsatları daha kolay yerine getirebilir.

Paket Servis Programında Müşteri Ekleme

Müşteri memnuniyetini sürekli bir hale getirerek paket servis programları sayesinde daha iyi bir sonuç elde etmek için program içerisinde müşteri ekleme özelliği yer alır. Otomasyon dahilinde GoPOS geliştirilmiş müşteri ekleme sayfası oluşturulduğundan dolayı bu sayfa içerisinde her müşteri için 2 adet telefon bilgisi, 2 adet müşteri adresi ve ödeme türü gibi bilgiler eklenebilir. Rapor sayfasının kullanılması sayesinde paket servis elemanlarının hizmet kaliteleri, alınan ödemeler ve verilen hizmetin süresi gibi ayrıntılar da görülebilir.

Bir yanıt yazın