Telefon Siparişlerini Voip Telefona Aktarın

Telefon Siparişlerini Voip Telefona Aktarın

Teknoloji hangi sektörde olursa olsun işletmelerin daha fazla kolaylık elde etmesi için her geçen gün daha fazla gelişiyor. Gelişen teknolojinin sunduğu sistemler arasında iletişim çözümleri de yer alırken örneğin voip telefon yani IP telefonlardan bahsedilebilir. Bu sistem profesyonel sipariş takip programı kullanan restoran işletmelerinde de daha sağlıklı bir müşteri iletişimi için tercih edilebilir.

Voip Telefon Farkı Nedir?

Voip telefon, klasik telefon hatları yerine iletişimin internet bağlantısıyla dijital hatlar üzerinden sağlanmasıdır. Yani örnek olarak restoranda bir adet telefon ile sürekli bir şekilde müşterilere cevap verirken, bazı müşterilerin meşgulde beklemesi veya yanıt bulamaması durumu yaşanır. Ancak IP telefon birden fazla cihaza bölünmüş bir şekilde her müşteriye daha hızlı ve sıralı bir şekilde profesyonelce cevap verilmesini sağlar.

Telefon Siparişinde Voip Avantajı Nedir?

Restoranlarda telefon ile sipariş alınırken voip telefon çok önemli avantajlar sağlar. Örneğin IP telefon bir sabit hat telefon cihazı veya akıllı telefon üzerinde kullanılırken, aynı zamanda restoran otomasyon programı ile entegre şekilde çalışır. Yani IP telefon üzerinden çağrı alındığı anda restoran programı bu çağrıyı ekranına yansıtır ve çağrıdaki kişinin bilgileri otomatik bir şekilde ekranda belirir.

Bu sistem caller id entegrasyonu sayesinde ortaya çıkarken, müşteri bilgileri ekranda görüldükten sonra sipariş ile birleştirilerek en hızlı şekilde sipariş teslimi sağlanır. Bu iletişim sisteminin kullanımı restoran işletmesinde iletişimin daha hızlı ve ekonomik hale gelmesini sağlar. Otomasyon ile uyumlu iletişim sayesinde paket satışlarda rapor elde edilebilir, gelir-gider ve sipariş takibi sağlanarak müşteri takibi daha kolay bir hale getirilebilir.

Bir yanıt yazın