Restoran Programı Yeni Nesil Yazar Kasa Entegre

Restoran programı yeni nesil yazar kasa pos cihazı entegre hakında Zincir ya da butik olması fark etmeksizin neredeyse her restoranda kullanılan adisyon sistemlerinin yasalarda da yer alması kaçınılmaz. Son dönemde yapılan yazar kasa mevzuat değişikliğinin ardından adisyon programları ile ilgilide düzenleme getirilmiş durumda.

2018 yılında yapılan düzenlemeye göre yeni nesil yazar kasa pos cihazlarının restoran adisyon sistemleri ile entegre hale getirilmesi zorunlu hale getirildi. 01.10.2018 tarihine kadar bu işlemlerinin bitirilmesi gerekli kılındı. Yeni açılan restoranların ise adisyon sistemlerini ve yazar kasa pos cihazlarının entegre bir şekilde kullanılması zorunluluğu doğdu.

Yazar kasa pos cihazları ile adisyon sistemlerinin entegrasyonu ise iki farklı şekilde yapılmakta. Bunlardan ilki self servis veren restoranlarda kullanılmak için tasarlanmış olan kablolu entegrasyondur. Self servis ile çalışan restoranların adisyon sistemlerini yazar kasa pos cihazları ile entegre etmelerine sadece kablolu entegrasyon ile izin verilmektedir. Kablolu entegrasyonlar ise sabit yazar kasa pos cihazları ile yapılmaktadır.

Masalara hizmet veren ayrıca paket servis hizmeti bulunan restoranlarda ise adisyon sistemlerini ve yazar kasa pos cihazlarının birbirlerine entegre etmelerinin yolu ise hem kablolu hem de kablosuz olma zorunluluğu bulunmaktadır. Kablosuz entegrasyonlar ise mobil yazar kasa pos cihazları ile yapılmaktadır.

Bu entegrasyonun maliyeti ise kullanılan cihaz adetine göre farklılık göstermektedir.Diğer bir yandan alınan yazar kasa pos cihazlarının şirketleri de cihazlar için yıllık ücret talebinde bulunmaktadırlar. 

Bir yanıt yazın