Restoran Adisyon Sistemi Alırken Neye Dikat Etmeliz

Adisyon sistemleri restoranlar için vazgeçilmez gelişme araçlarından birisidir. Ancak adisyon sistemlerini alırken dikkatli davranmak gerekmektedir. Eğer işletmeye uygun olmayan bir program seçilirse işletme zarar görecektir.

 1. Adisyon bulut sistemi alırken öncelikle şu anki ve gelecekteki ihtiyaçlarınızı belirlemelisiniz ve bu özellikleri bulunduran programları tercih etmelisiniz.
 2. Kriterlerinize uygun bir program bulduğunuzda ise üreticisini dikkatli bir şekilde araştırmalısınız.
 3. Diğer dikkat edeceğiniz nokta ise kullanıcı yorumları ve şikayetleridir. Tüm bu bilgileri internette yapacağınız kısa bir araştırmayla ulaşabilirsiniz.
 4. Ürünün benzer kalitedeki rakiplerini incelemekte size fayda sağlayacaktır.
 5. Ürünü aldıktan sonra oluşabilecek sorunlar için teknik desteklerinin olup olmadığı da satın almayı etkileyen bir diğer önemli etkendir. Satış sonrası hizmetlerin araştırılması seçimlerde önemli rol oynamaktadır.
 6. Restoran adisyon sistemlerini almadan önce yapacağınız fiyat araştırması yapmaktır. Bazı ürünler yeterli özelliklere sahip olmamalarına rağmen yüksek fiyatlara satılabiliyor. Ürünlerin kalite ve fiyat dengelerinin iyi olup olmadığına bakılması gerekmektedir.
 7. Kullanımı kolay ve eğlenceli olan ürünleri tercih etmeniz elemanların çalışırken keyif almaları önemlidir.
 8. Satın alma kararınızı kesin olarak almadan önce restoran otomasyon  sistemlerini deneyebilirsiniz. Böylelikle en doğru kararı verebilirsiniz.
 9. Eğer internet üzerinden sipariş alınıyorsa bu siteler ile de entegre edilebilmesi gerekmektedir.
 10. Yöneticilerin operasyonu daha kolay sürdürebilmesi için verileri iyi bir şekilde saklayan ve raporlayan bir program olması da önemlidir.
 11. Bulut sisteminin kullanılması da işletmeye ayrıca cihaz masrafı yaratmadığı için tercih sebeplerinden birisi olabilir.

Bir yanıt yazın