En İyi iOS Mobil ve Tablet Adisyon Uygulaması

En iyi IOS mobil ve tablet adisyon uygulaması restoranların ürünleri sunarken ki sürati çok önemlidir. Kalitenin azalmaması ve ürünlerin çok kısa bir süre içerisinde misafirlere ulaşması gerekir. Hazırlanan ürünler üzerinde değişiklikler yapılarak bu süreyi kısaltmak çok mümkün olmaz. Siparişlerin alındıktan sonra mutfağa bu siparişlerin aktarılması aşamasında bir hızlanma söz konusu olabilmektedir. Bunun için garsonların siparişleri aldıktan sonra mutfaklara koşması doğru bir tercih olmayacaktır. Tam bu aşamada teknolojinin nimetlerinden faydalanmaya başlamak gerekir.

Siparişlerin alındığı anda mutfaklara iletilmesini sağlayan adisyon programı bulunmaktadır. Akıllı telefonlara indirilerek kullanıcı adıyla giriş yapılan bu programlar, direkt olarak mutfak ile bağlantı imkânı sunar. Uygulamalar hem iOS hem de Android için uyumlu şekilde üretildiğinden garsonlar için hiçbir sorun yaratmamaktadır. Siparişler alındıktan sonra uygulamaya girilir. Aynı uygulama mutfakta da açık olduğundan direkt olarak mutfağa iletilecektir. Bu şekilde süreç çok daha hızlı bir hal alırken restoranların sunduğu hizmet daha kaliteli bir hale gelebilir.

Mutfak Gösterge Ekranları

Siparişleri alan garsonlar anında uygulamaya siparişleri girmelidir. Girilen siparişler onaylandığı anda mutfağa iletilir. Mutfakta çalışan ustaların sürekli olarak telefonlarını ya da tabletlerini çıkarma şansları olmaz. Bir yandan işlerin yoğunluğu, bir yandan da sürekli olarak ellerinin yemeklerle etkileşim içerisinde oluşu bunu engellemektedir. Bu sebeple de adisyon programı kullanan işletmelerde mutfaklara büyük ekranlar konmaktadır. Gösterge ekranı olarak isimlendirilen bu ekranlar tüm garsonlar ile entegre şekilde çalışır.

Garsonların girdiği siparişler direkt olarak ekrana düşerken belirli bir uyarı sesi verir. Bu sayede mutfakta çalışan ustalar yeni bir sipariş geldiğini görür ve anında onun hazırlıklarına başlar. Gelen siparişlerin hangi masaya gideceği ve siparişin hangi dakikada geldiği rahatlıkla görülebilmektedir. Bir gözü sürekli olarak ekranlarda olan ustalar yemekleri kısa süre içerisinde hazırladıktan sonra uygulama üzerinden hazır olduklarını belirtirler. Bunun sonrasında uygulama tarafından bir çıktı ile ürünlerin isimleri ve hangi masaya gideceği belirtilir. Bu şekilde farklı bir garson ürünleri mutfaktan teslim alsa da başarılı bir şekilde sunabilir.

Özel Not Ekleme Alanları

İnsan vücudu bazı ürünlere karşı aşırı tepkiler verebilir. Bu durum alerjik reaksiyon olarak tanımlanırken insanların istedikleri gibi beslenmelerini engellemektedir. Menüden herhangi bir ürün siparişi veren müşteriler, alerjisi olan malzemelerin yemekten çıkarılmasını talep etmektedir. Bu durumda hemen restoran otomasyonu üzerinden eksiltilmesi istenen malzemeler girilebilir. Bu şekilde mutfakta bir hata yapılması da engellenmiş olacaktır. Alerjik reaksiyonlar gibi bir sağlık durumu olmasa da insanlar bazı malzemeleri sevmeyebilirler. Böyle bir durumda da istenmeyen malzemeler belirtilmektedir.

Et restoranlarında ise ürünlerin pişme seviyesi çok önemlidir. Tam olarak istenen şekilde pişmesi için tüm et siparişlerinden sonra misafirlere pişme düzeyi konusunda istekleri sorulur. Bu isteklerin doğru bir şekilde girilmesi için otomasyonlara başvurmak en doğru karar olacaktır.

Bir yanıt yazın